X
تبلیغات
امروز: جمعه 30 تیر 1396
ثبت نام و کسب درآمد
اخبار سایت
دسته بندی محصولات
تبلیغات بنری
تبلیغات متنی

كارخانه قند

كارخانه قند دسته: عمومی و آزاد
بازدید: 46 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 525 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 310

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 310 صفحه تهیه شده استسابقه تاریخی ریشه لغوی شكر به كلمه ساكارا مربوط می شود كه در زبان سانسكریت به گیاه نیشكر و شیره شیرین آن اطلاق می شده است شكر غالبا از دو گیاه نیشكر (cane) و چغندر قند (sugar beet) بدست می آید

قیمت فایل فقط 10,900 تومان

خرید

كارخانه قند 


فهرست مطالب

عنوان صفحه

تاریخچه 1

مقدمه 3

دستورالعملهای عمومی 8

فصل اول

آزمایشهای عیارسنجی 12

فصول دوم

انتقال چغندر قند 18

فصل سوم

عصاره گیری 20

فصل چهارم

تصفیه شربت 66

فصل پنجم

اواپراسیون 90

فصل ششم

كریستالیزاسیون 121

فصل هفتم

كوره آهك 178

فصل هشتم

كوره بخار 204

فصل نهم

قندگیری از ملاس 217

فصل دهم

فاضلاب 235

خط تولید 260

قسمت خام 274

قسمت كریستالیزاسیون 290

قند گیری از ملاس 307

تاریخچة كارخانه قند:

در سال 1345 ظرفیت كارخانه از 650 تن به 1600 تن چغندر در شبانه روز افزایش یافت. در این توسعه قسمت خام كارخانه قدیم جمع آوری و فقط قسمت تبخیر آن حفظ شده است.

كلیه ماشین آلات بجز دیفیوزیون RT انگلیسی و شركت كریك مسئول نصب و راه اندازی آن بوده است. در سال 1349 آستان قدس سهام كارخانه را از سازمان گسترش خریداری نمود. 

مقدمه 

 ریشه لغوی شكر به كلمه ساكارا مربوط می شود كه در زبان سانسكریت به گیاه نیشكر و شیره شیرین آن اطلاق می شده است. شكر غالبا از دو گیاه نیشكر (cane) و چغندر قند (sugar beet) بدست می آید ولی سابقه كشت نیشكر بسیار طولانی بوده و به چند هزار سال قبل از میلاد در جزایر جنوب شرق آسیا و بنگال هند برمی گردد در حالی كه سابقه كشت چغندر طولانی نیست. 

در ایران، در قرن اول هجری تولید شكر از نیشكر در خوزستان معمول بوده و كارگاه های متعدد شكر سازی در آن منطقه وجود داشته است. نیشكر در اواخر قرن اول هجری از ایران به مصر و از آنجا به طرابلس و در نیمه اول قرن دوم به اسپانیا و سایر مناطقی كه در آن زمان زیر سلطه مسلمین بود، منتقل می شود. مهاجرت صنعت گران ایرانی به خصوص تولیدكنندگان خوزستانی شكر به مناطق مذكور موجب توسعه تولید شكر از نیشكر در آن نواحی گردید، به طوری كه پس از مدتی شكر سفید مصری رقیبی برای شكر و قند پارس شد. در اواخر قرن چهارم هجری ( دهم میلادی) نیشكر از اسپانیا به جزایر سیسیل ایتالیا راه یافت. 

- نقش شكر در تغذیه انسان: 

شكر امروزه به عنوان یكی از مواد غذایی مهم در جیره غذایی روزانه افراد مطرح است و در تأمین انرژی مورد نیاز بدن نقش تعیین كننده ای دارد. قیمت نسبتا ارزان شكر در مقایسه با مقدار كالری كه ایجاد می كند این كالا را به یك منبع اساسی برای رفع نیاز انرژی در جوامع فقیر مبدل ساخته است اگر هزینه ای را كه برای خرید آن مقدار از مواد غذایی معمول كه پس از مصرف هزار كالری انرژی در بدن ایجاد می كنند با شكر مقایسه نماییم ، می توان نتیجه گیری كرد كه هزار كالری انرژی حاصل از شكر ارزانتر است.

در جوامع پیشرفته صنعتی كه غالبا به علت كم تحركی با مشكل چاقی مواجه اند سعی می شود كه مصرف شیرین كننده های مصنوعی فاقد كالری یا كم كالری مانند ساخارین (saccharin) سیكلامات (cyclamate) آسپارتام (aspartame) و موارد مشابه آنها به عنوان جانشین و رقیبی برای شكر در تغذیه انسان معمول شوند، اما هنوز شكر حرف اول را در میان شیرین كننده های مصرفی انسان دارد. گرچه زیانهایی برای مصرف شكر در تغذیه انسان مطرح می سازند، اما گمان نمی رود كه در صورت متعادل این شیرین كننده طبیعی زیانی، در حد شیرین كننده های مصنوعی در برداشته باشند. 

 نوع فایل:word

سایز:525 KB 

 تعداد صفحه:310

قیمت فایل فقط 10,900 تومان

خرید

برچسب ها : كارخانه قند , دانلود كارخانه قند , كارخانه قند , انتقال چغندر قند , تصفیه شربت , اواپراسیون , كوره آهك , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , دانلود پروژه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
ضمانت فایل ناب