توضیحات کامل :

پاورپوینت نظریه تکاملی شخصیت دیوید باس

 

پاورپوینت نظریه تکاملی شخصیت دیوید باس شامل 42 اسلاید است که با پاورپوینت 2016 طراحی شده است وقابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد.  در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

زندگینامه
دیوید باس متولد 1953 یک پروفسور روانشناسی است که به خاطر تحقیق روانشناختی تکاملی خود درباره تفاوت های جنسی انسان در جفت یابی شهرت دارد. او در حوزه های راهبردهای  همسریابی، تضاد بین جنسیت ها، مقام و پرستیژ اجتماعی، هیجان حسادت، آدمکشی و اخیرا راجع به راه رفتن تحقیقاتی انجام داده است.تمام این تحقیقات از دیدگاه تکاملی انجام شده است.

اصول روان شناسی تکاملی

چارلز داروین و هربرت اسپنسر اولین متفکرانی بودند که از دیدگاه تکاملی فکر و رفتار روان شناختی طرفداری کردند. داروین(۱۸۵۹) نوشت: در آینده این دیدگاه که فرایندهای ذهنی به صورت تدریجی تکامل یافته اند، به صورت گسترده تری پذیرفته خواهد شد. ویلیام جیمز به این دیدگاه اتکا کرد و اظهار داشت که روان شناسب باید به جای بخش های ذهن بر کارکرد آن تمرکز کند.

ویلسون از ادغام علوم زیست شناسی و اجتماعی دفاع کرد و جنبش خود را زیست شناسی اجتماعی نامید. اصطلاح روان شناسی تکاملی در سال ۱۹۷۳ توسط مایکل جیسلین وضع شد و سپس توسط جان توبای انسان شناس و لداکاسمیدس روان شناس در اوایل دهه ۱۹۹۰ عمومیت یافت. اصطلاح روان شناسی تکاملی را می توان به صورت مطالعه علمی فکر و رفتار انسان از دیدگاه تکاملی تعریف کرد که بر چهار سوال مهم تمرکز دارد:

چرا ذهن انسان به این صورتی که هست طراحی شده و چگونه به شکل کنونی خود در آمده است.

چگونه ذهن انسان طراحی شده است، یعنی اجزا و ساختار کنونی آن چیست؟

اجزای ذهن چه وظیفه ای دارند و برای انجام دادن چه کاری طراحی شده اند؟

چگونه این ذهن تکامل یافته و محیط کنونی، برای شکل دادن رفتار انسان تعامل می کنند؟

نظریه تکاملی شخصیت

از ابتدا تا آخر قرن بیستم، نظریه پردازان شخصیت به سمت نظریه های کوچک تر و مشخص تری گرایش یافتند که بر جنبه های واحدی از شخصیت تمرکز می کنند. نظریه تکامل فرض می کند که منشا واقعی صفات، به دوران نیاکانی بر می گردد. منشا واقعی شخصیت تکامل است، بدین معنی که شخصیت توسط تعامل بین محیط همواره متغیر و بدن و ذهن متغیر ایجاد می شود. نظریه تکامل یکی از معدود نظریه های جدید شخصیت است که سعی دارد بار دیگر دیدگاه بزرگ شخصیت انسان را توضیح دهد. تکامل با این فرض شروع می شود که اعضای هر گونه ای با یکدیگر تفاوت دارند.

 

 و ...

فهرست مطالب

زندگینامه

اصول روان شناسی تکاملی

نظریه تکاملی شخصیت

طبیعت و تربیت شخصیت

مسائل انطباقی و راه حل های (مکانیزم های) آنها

مکانیزم های تکامل یافته

انگیزش و هیجان به عنوان مکانیزم های تکامل یافته

صفات شخصیت به عنوان مکانیزم های تکامل یافته

منشا تفاوت های فردی

منابع محیطی

منابع ارثی/ ژنتیکی

منابع غیر انطباقی

منابع ناسازگارانه

نظریه های تکاملی شخصیت نوباسی

انتقاد از نظریه تکاملی شخصیت

برداشت از انسان

پایان

 عنوان : نظریه تکاملی شخصیت دیوید باس

فرمت : پاورپوینت

حجم : 825 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نظریه تکاملی شخصیت دیوید باس